7. Gıda Güvenliği Kongresi

Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi Nedir?

Gıda Güvenliği Kongresi, 2009 yılında dönemin Tarım ve Orman bakanı Sayın Dr. Mehmet Mehdi Eker’in teşviki ve Bakanlığın iş birliği ile Gıda Güvenliği Derneği koordinatörlüğünde çiftlikten sofraya ilgili tüm sektörlerin ve mesleklerin temsilcisi niteliğinde birçok kurumun paydaşlığı ile düzenlenmeye başlanmıştır. 3-4 Kasım 2022’de 7.si gerçekleştirilecek olan Kongre dünya çapında 30'dan fazla ülkeden sanayi, akademi ve hükümetten katılımcıların ilgisini çekmektedir.

Ülkemizde konusu sadece “gıda güvenliği” olan tek Kongre olma özelliği taşıyan Kongremiz; gıda güvenliğinin tüketicinin korunmasında, tarımsal gıda sektörünün gelişmesinde ve bölge ekonomisinde stratejik bir öneme sahip olduğu gerçeği ile ilgili kurumları bir araya getirerek konunun tüm alt başlıklarını, güncel sorunları ve geleceğe yönelik vizyonları tartışmak ve gereken dönüşümlere temel oluşturmak için ortak bir platform olmaktadır.

Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi Bilgileri ile İlgili Güncel Kalın!

İstanbul’da düzenlenecek olan 7. Gıda Güvenliği Kongresi'nde ile ilgili tüm güncellemeleri ve önemli hatırlatmaları kaçırmadığınızdan emin olun.